Oleje a olejíčky

Vůně nás provázejí celý život, a aniž si to mnohdy uvědomíme nás také ovlivňují.

Co pro vás můžu namíchat

a také poslat Zásilkovnou

Opalovací olej  máme dlouhodobě vyzkoušený s dobrými výsledky nejen v oblíbeném Chorvatsku, ale i v Řecku, Egyptě, Filipínách i Dubaji. Olej má skvělé ochranné, regenerační a anti-age vlastnosti díky výtažku z mořských řas, oleji z mrkvových semen a dalších ingrediencí tvořících vyváženou kompozici. Lze ho využít i po skončení opalovací sezony na ošetření pokožky po sprchování.
Obsahuje mandlový a olivový olej, vitamíny, astaxantin, pantenol, EO Geránium, Levanduli a olej z Mrkvových semen...

Sprchový olej je na rozdíl od opalovacího oleje lehčí konzistence, je výborný na ošetření pokožky po sprchování, nebo i během sprchování, či koupele.
Obsahuje mandlový, olivový olej, vitamíny, astaxantin, pantenol... Podle přání lze přidat EO  z Růže, nebo Jasmínu, a také lze namíchat olej s vůní citrusových plodů.

Poopalovací emulze je výborná na ošetření pleti po opalování.
Díky použití několika kapek mátového oleje, který ochlazuje, dochází k uklidnění pokožky rozpálené sluncem.
Obsahuje mandlový olej, čištěnou vodu vitamíny, pantenol, kyselinu hyaluronovou, lecitin, a samozrejmě nesmí chybet EO, zde je to Levandule, Citron bez terpenů , Máta...

Medový balzám je výborný na opary, suché rty, na ruce vysušené z dezinfekce nebo po práci na zahrádce, suché paty, a vůbec suchá celého těla.
Obsahuje včelí vosk, bambucké máslo, kokosový olej, mandlový olej, vitamíny, éterický olej z Lípy... 
 

Oleje jsou dodávány v plastových 100ml obalech a balzám je v kelímcích dvojí velikosti větší - 60ml a menší- kabelková velikost 15ml.

Info o cenách olejů i balzámků, a také o možnostech zaslání na kontaktnim tel. čísle

Nově jsou všechny oleje ošetřeny léčivými vibracemi.

Účinky jednotlivých ingrediencí

Olivový olej je ceněný již od pradávna, nejen jako platidlo, ale využívaný pro ošetření suché a problematické pokožky. Obsahuje mezi jinými i skvalen, který je součástí naší pokožky a dodává jí pružnost.

Mandlový olej dodává hebkost naší pokožce, mírní podráždění. Výborně regeneruje pokožku "políbenou sluncem". Obsahuje vitamíny A,E,F, draslík, hořčík...

Kokosový olej zjemňuje pokožku, má antibakteriální a protiplísňové působení. Hojí drobná poranění.

Bambucké máslo je skvělý prostředek pro suchou a citlivou pleť. Redukuje vrásky, podporuje tvorbu kolagenu. Obsahuje mimo jiné vitamíny E, K, mastné kyseliny. Zmírňuje projevy ekzémů, urychluje hojení.

Včelí vosk má výborný zvláčňující efekt, vyživuje citlivou pokožku, hojí rány a spáleniny. Chrání před podrážděním, má vynikající protizánětlivé, protiplísňové, antivirové a antibakteriální účinky čímž zabraňuje tvorbě kožních infekcí. Také chrání před dehydratací, podporuje obnovu kožních tkání, omlazuje a vyhlazuje pleť.

Astaxantin výtažek z mořských řas je luxusní antioxidant, má 5000 krát více vitamínu C než citron, chrání pleť před volnými radikály, sjednocuje tón pleti.

A nyní něco ke slíbeným éterickým olejům, neboli vůním

Levandule uklidňuje, hojí spáleniny, má výrazný vliv na tvorbu nových kožních buněk, antiseptická, brání tvorbě jizev.

Geránium je olej s lehkou vůní růží a kořeněným podtonem muškátu. Působí hojivě, má silné protizánětlivé účinky. Jeho vůně uvolňuje zbytečné napětí, dá zapomenout na starosti a probudí zapomenuté emoce.

Mrkvová semena mají exkluzívní regenerační, hydratační a tonizační účinky. Řadí se mezi špičkové anti-age prostředky.

Lípa má antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Ulevuje při stresu, působí relaxačně a zklidňuje psychiku.

Bergamot převyšuje ostatní citrusové oleje svojí teplou vůní. Rozjasňuje chmury, vnáší radost a uvolnění do všedních dní.

Pomeranč, citron, mandarinka jsou známé pro svoji typickou osvěžující vůni,. Ulevují při úzkosti neklidu a depresi.

Máta je známa pro svoji svěží "větrovou" vůni, v horkých dnech účinně ochlazuje pokožku.

Jasmin navozuje optimizmus a euforii, pomáhá při úzkostech, afrodiziakum. Působí jako tonikum na pleť.

Růže jako královna květin nemusí být ani popisována. Dává nám pocit výjimečnosti, hýčká a rozmazluje smysly i pokožku, pomáhá harmonizovat ženské tělo i duši.